Start » Oczko wodne

Brzeg z kamienia

1 kwietnia 2010 0 Komentarzy

Sposobów na zaaranżowanie oczka wodnego jest mnóstwo. Bardzo dekoracyjnie i naturalnie zarazem prezentuje się dla przykładu brzeg takiego zbiornika wykonany z kamieni. Zatroszczyć się jednak trzeba tutaj o kilka istotnych szczegółów.

Przede wszystkim kamienne płyty układać można tylko na takim gruncie, który wcześniej został bardzo dobrze i starannie ubity. Na taką powierzchnię należy położyć także zaprawę – grubość takiej warstwy powinna mieścić się w granicach pomiędzy dwoma centymetrami a trzema. Zaprawę należy przygotować w stosunku jeden do trzech – na jedną część cementu przypadać powinny trzy warstwy piasku. Pamiętać należy o tym, że w zaprawie nie może znaleźć się wapno – jest ono bowiem bardzo szkodliwe dla ryb. Przygotowana zaprawa powinna być wymieszana ze specjalną domieszką do impregnowania betonu.

Kamienne płyty powinny być ułożone w taki sposób, aby nad taflą zbiornika unosiły się na wysokość mniej więcej pięciu centymetrów – dzięki temu zabezpieczająca folia nie będzie widoczna.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.