Start » Oczko wodne

Brzeg ze żwiru

29 września 2010 0 Komentarzy

Oczka wodne zorganizować można na wiele rozmaitych sposobów. Pole do popisu jest tutaj ogromne, nie mniej jednak w każdym przypadku obowiązuje dokładnie ta sama zasada – a mianowicie dokładność oraz staranność.

O końcowym efekcie w bardzo dużym stopniu decyduje także to, w jaki sposób oczko wodne zostało wykończone – chodzi w tym miejscu o jego brzeg. Bardzo popularną postacią jest tutaj brzeg wykonany ze żwiru. Przy tej okazji istnieje jednak ryzyko, że będzie się on zsuwał i lądował w wodzie. Można temu jednak zapobiec. Zatem na krawędzi pochyłości wykonać należy niezbyt dużej wielkości garb.

Wykonanie go nie jest czymś skomplikowanym. Wystarczy chociażby tak prosty zabieg, jak przeciągnięcie pod folią zabezpieczającą drenarskiej rurki. Pamiętać trzeba, aby rurkę tę położyć wzdłuż całego brzegu. Garb nie może ze względów oczywistych być zbyt stromy. Co do wspomnianej folii natomiast, musi się ona znajdować pod warstwą ze żwiru. Jej brzegi trzeba zagłębić w ziemi, jeśli ma być niewidoczna.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.