Start » Oczko wodne

Karpie Koi

10 lutego 2010 0 Komentarzy

karpie koiOczko wodne jest zbiornikiem, w którym hoduje się nie tylko przeznaczone do tego rośliny, ale również i zwierzęta. Oczywiście, zdecydowanie największą popularnością cieszą się tutaj ryby – a mówiąc precyzyjniej, niektóre spośród ich gatunków. Jednym z tych najczęściej spotykanych w oczkach wodnych są karpie koi.

To nic innego jak ozdobna postać karpia hodowlanego. Ryba ta prezentuje się niezwykle atrakcyjnie – a wszystko dzięki jej ubarwieniu. Nie jest ono jednolite, ponadto w tym zakresie występuje bardzo szeroka gama kolorystyczna. Ponadto zauważyć tutaj można także zróżnicowane układy łusek. Jedne odmiany karpi koi wydają się bardziej błyszczące, inne natomiast mniej. Długość ciała dorosłego osobnika mieści się w przedziale pomiędzy trzydziestoma centymetrami a pięćdziesięcioma.

Tradycje hodowli tych zwierząt sięgają dziewiętnastego stulecia, natomiast swoje korzenie posiadają w Japonii. Na dzień dzisiejszy oficjalnie zarejestrowanych jest przeszło sto odmian, a hodowcy pracują nad nowymi. Najpopularniejszymi odmianami są Kohaku (koloru białego z czerwonymi, nieregularnymi plamami), Showa (czarne w białe oraz czerwone nieregularne plamy) i Doitsu (białe w czarne i czerwone nieregularne plamy).

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.