Start » Oczko wodne

Lokalizacja ocza wodnego

22 stycznia 2010 0 Komentarzy

oczko wodne, ogródLokalizacja oczka wodnego powinna być bardzo starannie przemyślana. Pamiętać tutaj jednak należy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad – to nie tylko względy typowo estetyczne powinny decydować o wyborze miejsca na taki zbiornik.

Oczywiście, każdy właściciel ogrodu pragnie jak najlepiej wyeksponować oczko – wszak to piękny element dekoracyjny, jednakże niewłaściwa lokalizacja pociągnie za sobą w przyszłości niekoniecznie przyjemne skutki. Przede wszystkim oczko wodne nie może być wystawione na nadmierne działanie promieni słonecznych, lepiej więc wybrać miejsce zacienione częściowo. Szybkie nagrzewanie się wody nie jest wskazane, poza tym nadmiar słońca sprzyja rozwijaniu się mało estetycznych glonów. Unikać też należy bliskiego sąsiedztwa drzew –prezentowałoby się to malowniczo, ale opadające liście przyprawią tylko o zgrzyt zębów. Trzeba je będzie ciągle z oczka usuwać, ponieważ będą w nim gnić, zanieczyszczając je tym samym. Oczko nie powinno też znajdować się w zbyt dużej odległości od domu.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.