Start » Oczko wodne

Oczka wodne na tarasach

20 maja 2010 0 Komentarzy

oczko wodne, ogródOczko wodne wcale nie musi być zorganizowane gdzieś w ogrodzie, w pewnej odległości od domu. Równie dobrze znajdować się może ono również i na tarasie, aczkolwiek przy tej okazji wskazane jest przestrzeganie kilku niezbędnych zasad, dzięki którym oczko z powodzeniem spełni swoje zadanie.

Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że taki zbiornik musi być bardzo szczelny. Powinien również posiadać odpowiednią głębokość – nie powinna ona wynosić mniej aniżeli pięćdziesiąt centymetrów. Jeżeli jednak istnieje możliwość zainstalowania płytszego zbiornika, wówczas zlokalizować go trzeba w cieniu – dzięki temu woda nie będzie z niego tak szybko parować. Nie zaszkodzi zainwestować również w niewielką pompkę fontannową – takie urządzenie bez problemu można dostać w dobrych sklepach ogrodniczych. Poziom wody w takim zbiorniku trzeba kontrolować przez cały czas – jeśli jest za niski, należy go uzupełnić.

W przypadku oczek wodnych, które znajdują się na tarach nie powinniśmy przesadzać z roślinnością. Ten element zbiornika postarajmy się ograniczyć do niewielkich roślin w małej ilości.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.