Start » Oczko wodne

Oczko wodne w zimie

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Zima to specyficzny okres dla każdego ogrodu – w tym także dla poszczególnych jego elementów. Jak dla przykładu oczko wodne. Na zimę nie może ono być pozostawione same sobie – trzeba je do tej pory roku odpowiednio przygotować.

Za to najlepiej zabrać się już jesienią, przed pojawieniem się pierwszych przymrozków. Zacząć należy od oczyszczenia oczka – dotyczy to zarówno powierzchni wody, jak i dna zbiornika. Wskazane jest także wypompowanie chociaż pewnej części wody, co pozwoli na dokładniejsze oczyszczenie dna. Później braki wody trzeba oczywiście uzupełnić. Mułu z dna nie należy pozbywać się całkowicie – dla niektórych zwierząt jest to bowiem miejsce do zimowania.

Warstwa ta nie powinna być jednak zbyt gruba. Kiedy temperatura jest niższa aniżeli dziesięć stopni Celsjusza, trzeba przestać karmić ryby. Ze względu na nie zimą nie wolno dopuścić do tego, aby woda w oczku całkowicie zamarzła. Te rośliny, które zimę spędzą w zbiorniku należy oczyścić, pozostałe zaś trzeba przenieść do domu.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.