Start » Oczko wodne

Rozmiar oczka wodnego, a wielkość ogrodu

28 stycznia 2010 0 Komentarzy

ogród, oczko wodneRozmiar oczka wodnego oraz jego lokalizacja zdeterminowane są wieloma czynnikami. Jednym z tych najważniejszych jest wielkość ogrodu. Zasada generalnie obowiązuje tutaj taka – im mniejszy ogród, tym mniejsze oczko.

Posiadanie małego ogrodu wcale nie jest równoznaczne z tym, że z założenia oczka wodnego trzeba zrezygnować. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. W przypadku niedużych działek najlepiej sprawdzą się zbiorniki zlokalizowane w pobliżu tarasu. Powinny także posiadać głębokość nie mniejszą aniżeli czterdzieści centymetrów. Konieczne jest tutaj także zainstalowanie urządzeń, dzięki którym woda jest wprawiana w ruch.

Oczywiście, w przypadku dużych ogrodów możliwości są zdecydowanie większe – można sobie nawet z powodzeniem pozwolić na to, aby zbudować w nich staw. W przypadku większych ogrodów zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w oczkach wodnych biologiczną równowagę. Jeśli zaś chodzi o sposoby ich zaaranżowania, zawsze najlepsze efekty osiąga się, biorąc za wzory naturalne zbiorniki.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.