Start » Oczko wodne

Uszczelnianie oczka wodnego

23 marca 2010 0 Komentarzy

oczko wodne, w ogrodzieOczko wodne może być zbiornikiem zarówno naturalnym, jak i sztucznym, nie mniej jednak w ogrodach zdecydowanie najczęściej spotykane są oczka sztuczne. Tym samym pojawia się kwestia związana z uszczelnieniem takiego zbiornika – musi być to koniecznie zrobione, zapobiega to bowiem ubytkom wody. Możliwości w tym zakresie jest kilka.

Stosuje się tutaj najczęściej takie materiały jak maty bentonitowe, wykładziny z kauczuku syntetycznego oraz folie z polichlorku winylu. Każde z tych rozwiązań posiada tak swoje wady, jak i zalety. W przypadku folii koniecznie pamiętać trzeba o tym, że nie każda się do powyższego celu nadaje – kupić trzeba taką, która przeznaczona jest specjalnie właśnie do wodnych oczek. Pod folią zawsze musi się znaleźć zabezpieczająca warstwa z piasku.

O wiele bardziej trwale aniżeli folia są wspominane powyżej maty oraz kauczukowe wykładziny. Są one niesamowicie odporne na działanie rozmaitych czynników oraz z powodzeniem służyć mogą nawet i przez kilkadziesiąt ładnych lat.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.